odznaka_przodownik_kolor.png

Komunikat Dolnośląskiej Komisji Egzaminacyjnej ds. PTG

Dolnośląska Komisja Egzaminacyjna ds. Przodowników Turystyki Górskiej
ustaliła terminy egzaminów w latach 2018-2021. Szczegółowe informacje dostępne są w poniższym dokumencie:

TERMINY EGZAMINÓW (PDF)

Krajowa Konferencja Aktywu Turystyki Górskiej PTTK 03.03.2018 r.
W dniach 2 – 4.03.2018 r z inicjatywy ZG PTTK odbyła się Krajowa Konferencja Aktywu Górskiego PTTK. Gospodrzem obrad był Oddział PTTK Ziemia Sanocka w Sanoku. Delegatem naszego Oddziału był kol. Krzysztof Kaszuba.
Celem Konferencji było dokonanie oceny działalności Komisji Turystyki Górskiej ZG PTTK w latach 2014-2018 oraz wybór Komisji Turystyki Górskiej ZG PTTK na kolejną kadencję, tj. na lata 2018-2021.
Oficjalne rozpoczęcie Krajowej Konferencji Aktywu Turystyki Górskiej nastąpiło na Zamku Sanockim w dniu 02.03.2018 r. Po przywitaniu delegatów i przemówieniach gości zaproszonych, uczestnicy konferencji mieli możliwość zwiedzenia zamku oraz obejżenia kolekcji obrazów i fotografii Zdzisława Beksińskiego. Następnie wszyscy udali się do Pałacu w Olszanicy, właściwego miejsca obrad Aktywu Turystyki Górskiej.

W sobotni poranek kol. Jerzy Gajewski, ustępujący przewodniczący KTG ZG PTTK, przywitał delegatów i zaproszonych gości, a następnie wybrano prezydium obrad. Przewodniczącym zebrania został kol. Marek Szot z Wrocławia, zastępcą wybrano kol. Stanisława Sieradzkiego z Sanoka, a sekretarzem wybrano kol. Mikołaja Majewskiego z Gniezna.

Po wyborze komisji roboczych i stwierdzeniu prawomocności konferencji wręczono wyróżnienia, następnie Przewodniczący KTG ZG PTTK przedstawił sprawozdanie
z działalności za minioną kadencję, tj. Lata 2014 – 2018, po czym podjęto dyskusję nad sprawozdaniem. Kolejnym punktem porządku obrad Konferencji była dyskusja na temat kierunków działania KTG ZG PTTK w przyszłej kadencji. Po klejnych punktachy porządku obrad rozpoczęto wybory 9 osób do nowej KTG ZG PTTK. Na 14 kandydatów, w pierwszej turze przeszło 7 osób. W związku z powyższym zarządzono kolejną turę wyborów. Zgodnie z ordynacją wyborczą w drugiej turze głosowano na dwie osoby, które były wybierana z czterech kandydatów, którzy otrzymali najwiecej głosów w pierwszej turze. Ten etap wyborów zakończył się wybraniem tylko jednego członka nowej KTG. Następne tury pozwoliły wyłonić ostatniego z członków komisji.
Ostatecznie po ukonstytuowaniu się KTG ZG PTTK przedstawia się następująco:

Jerzy Gajewski – Kraków – przewodniczący
Marek Szot – Wrocław – wiceprzewodniczący
Janusz Konieczniak – Kraków – sekretarz
Tomasz Dziurawiec – Rzeszów
Mikołaj Majewski – Gniezno
Mateusz Murzyn – Myślenice
Jacek T. Nowicki – Warszawa
Jacek Pielich – Wałbrzych
Karol Piotrowski – Krotoszyn

Opiekunem Komisji z ramienia ZG PTTK jest Jacek Potocki – Jelenia Góra.
Przedstawiamy galerię zdjęć z Konferencji – zobacz.

Rajd ,, KARTOFELEK”.

W dniu 7 października 2017 r. Koła O/PTTK Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku podsumowały sezon turystyczny na Górze Świętej Anny. Wiodły na nią dwie trasy piesze:
1. Ze Ścinawki Średniej przez Górę Wszystkich Świętych;
2. Ze Zdrojowiska przez Rudą.
Pogoda nas nie rozpieszczała. Silnie wiejący wiatr prawie uniemożliwił rozpalenie ogniska. Końcem, końców tuż przed samym przyjściem ekip ogień zapłonął i był wybawieniem dla wielu zmarzniętych osób. Trzeba w tym miejscu Podziękować gospodarzom terenu, to jest Burmistrzowi Nowej Rudy, którego reprezentował Przewodniczący Rady Miasta Przewodnik Sudecki Kol. Andrzej Behan. Po krótkim podsumowaniu przez Prezesa Oddziału PTTK kol. Piotra Wojnarowskiego, Prezesi Kół i Klubów Turystycznych wręczyli legitymacje nowym członkom PTTK oraz zdobyte odznaki turystyczne. Nie ma rajdu turystycznego bez ogniska i pieczenia kiełbasek, a te mogliśmy pitrasić na ogniu dzięki uprzejmości dyskontu spożywczego CARREFOUR z Kłodzka. Po kiełbaskach przyszedł czas na konkurs wiedzy turystycznej, który zdominowali członkowie Koła PTTK Gwarków Noworudzkich, zajęli wszystkie miejsca na „pudle”. Wiedza musi być nagrodzona, zatem dzięki kolejnym sponsorom mieliśmy co wręczać. Na zakończenie imprezy rozlosowaliśmy upominki dla wszystkich uczestników rajdu.
Zapraszamy za rok na kolejny rajd z cyklu KARTOFELEK.
Poniżej publikujemy listę naszych sponsorów:
1. Starostwo Powiatowe w Kłodzku;
2. Burmistrz Miasta Kłodzko;
3. Burmistrz Miasta Nowa Ruda;
4. Euroregio Glacensis – Stowarzyszenie Gmin Polskich;
5. Zakład Administracji Mieszkaniami Gminnymi w Kłodzku;
6. Kłodzkie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji;
7. CARREFOUR;
8. Biuro Turystyczne DAR-TOUR z Polanicy-Zdrój;
9. Sklep Górski HEJSZOWINA w Kłodzku;
10. Piekarnia PRECEL z Polanicy-Zdrój;
11. Kryta Pływalnia w Kłodzku;
12. Studio Fitness Workout – Agnieszka Rozlach-Pomorska i Agata Hryciuk
z Nowej Rudy;
13. Pizzeria Daria z Kłodzka;
14. Pracownia Tortów „Jagoda” z Kłodzka;
15. Wytwórnia serów „Do Japy” Stronie Śląskie Wieś;
16. Czesław i Przemysław Dominasowie.
W imieniu uczestników Rajdu KARTOFELEK bardzo dziękujemy naszym DOBROCZYŃCOM za otrzymane upominki.

Galeria zdjęć z rajdu – zobacz