Strona główna Info o stronie WWW Polityka Prywatności Napisz do nas Mapa serwisu

Obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

znak_graf_01.jpg
                 W dniu 10.11.2018 r. , w przeddzień Święta Niepodległośći ,w Kole PTTK im. ,, Ducha Gór Liczyrzepy" zorganizowano spotkanie, na którym min.  wręczono członkom koła  odznaki "100 rocznicy Niepodległości", "Na szlakach Niepodległości", oraz "Szlakami walk o Niepodległość".

Galeria zdjęć - zobacz.

Rajd z okazji 800- lecia Wambierzyc .

rajdwambierzyce23.06.2018r..jpg

W ramach obchodów 800-lecia Wambierzyc odbył się rajd pieszy z czterech miejsc Ziemi Kłodzkiej pod hasłem: ,,Stąd do Wambierzyc".  Ów rajd był wspólną inicjatywą Gminy Radków i Oddziału PTTK im ,,Ziemi Kłodzkiej" w Kłodzku - pierwszą taką w historii. Tą wędrówką organizatorzy chcieli podkreślić jubileusz 800-lecia Wambierzyc, jako miejsca pielgrzymkowego, ale przede wszystkim rozwiniętego później ruchu turystycznego w tej miejscowości. Trasy były o różnej długości, ale każda liczyła po kilkanaście kilometrów i prowadziły z Kłodzka,Karłowa,Dusznik Zdroju oraz z Nowej Rudy. W Wambierzycach na wędrowców czekały: okolicznościowe przypinki, gorąca grochówka, kawiarenka z domowymi wypiekami, przygotowana przez panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich, oraz loteria fantowa, w której każdy los był pełen, dzięki Gminie Radków, ale też darczyńcom.Nie zabrakło też cennych informacji historycznych dotyczących turystyki w Wambierzycach, o czym opowiedział Witold Telus -wiceprezed Oddziału  PTTK w Kłodzku. Uczestników rajdu przywitał wójt gminy Radków Jan Bednarczyk, mocno wspierający tę inicjatywę i zainteresowany rozwojem tego typu działań . Na spotkanie z uczestnikami przyszedł też proboszcz wambierzyckiej parafii o. Albert Krzywański.Jubileusz 800-lecia Wambierzyc przypada w tym roku, ale wyrażono wolę czy niektóre z inicjatyw nie będą kontynuowane w latach następnych, m.in. rajd turystyczny z różnych miejsc Ziemi Kłodzkiej do Wambierzyc.

Prace znakarskie 2018.

Kontynuowane są prace znakarskie rozpoczete w roku ubiegłym w Górach Orlickich, Bystrzyckich images/upload/img_20180613_110950.jpgoraz Kotlinie Kłodzkiej.. Na nowym odcinku GSS im. M. Orłowicza  między Zieleńcem a Rozdrożem  pod Uboczem zamontowane zostaną nowe stanowiska drogowskazów.Ze szlaku będzie można zejść nowym odcinkiem szlaku niebieskiego w Lasówce k. koscioła do miejscowości Bedřichovka i wędrować po czeskich Górach Orlickich. Planowany na ten rok nowy szlak zółty z Kłodzka na Wapniarkę wyznakowany zostanie tylko do Krosnowic.

Galeria zdjęć z prac - otwórz

Komunikat Dolnośląskiej Komisji Egzaminacyjnej ds. PTG

Dolnośląska Komisja Egzaminacyjna ds. Przodowników Turystyki Górskiej ustaliła terminy egzaminów w latach 2018-2021. Szczegółowe informacje dostępne są w poniższym odznaka_przodownik_kolor.pngdokumencie:

Terminy egzaminów ( pdf ) - pobierz

Krajowa Konferencja Aktywu Turystyki Górskiej PTTK 03.03.2018 r.

W dniach 2 - 4.03.2018 r z inicjatywy ZG PTTK odbyła się Krajowa Konferencja Aktywu Górskiego PTTK. Gospodrzem obrad był Oddział PTTK Ziemia Sanocka w Sanoku. Delegatem naszego Oddziału był kol. Krzysztof Kaszuba.

Celem Konferencji było dokonanie oceny działalności Komisji Turystyki Górskiej ZG PTTK w latach 2014-2018 oraz wybór Komisji Turystyki Górskiej ZG PTTK na kolejną kadencję, tj. na lata 2018-2021.
Oficjalne rozpoczęcie Krajowej Konferencji Aktywu Turystyki Górskiej nastąpiło na Zamku Sanockim w dniu 02.03.2018 r. Po przywitaniu delegatów i przemówieniach gości zaproszonych, uczestnicy konferencji mieli możliwość zwiedzenia zamku oraz obejżenia kolekcji obrazów i fotografii Zdzisława Beksińskiego. Następnie wszyscy udali się do Pałacu w Olszanicy, właściwego miejsca obrad Aktywu Turystyki Górskiej.

W sobotni poranek kol. Jerzy Gajewski, ustępujący przewodniczący KTG ZG PTTK, przywitał delegatów i zaproszonych gości, a następnie wybrano prezydium obrad. Przewodniczącym zebrania został kol. Marek Szot z Wrocławia, zastępcą wybrano kol. Stanisława Sieradzkiego z Sanoka, a sekretarzem wybrano kol. Mikołaja Majewskiego z Gniezna.

Po wyborze komisji roboczych i stwierdzeniu prawomocności konferencji wręczono wyróżnienia, następnie Przewodniczący KTG ZG PTTK przedstawił sprawozdanie
z działalności za minioną kadencję, tj. Lata 2014 - 2018, po czym podjęto dyskusję nad sprawozdaniem. Kolejnym punktem porządku obrad Konferencji była dyskusja na temat kierunków działania KTG ZG PTTK w przyszłej kadencji. Po klejnych punktachy porządku obrad rozpoczęto wybory 9 osób do nowej KTG ZG PTTK. Na 14 kandydatów, w pierwszej turze przeszło 7 osób. W związku z powyższym zarządzono kolejną turę wyborów. Zgodnie z ordynacją wyborczą w drugiej turze głosowano na dwie osoby, które były wybierana z czterech kandydatów, którzy otrzymali najwiecej głosów w pierwszej turze. Ten etap wyborów zakończył się wybraniem tylko jednego członka nowej KTG. Następne tury pozwoliły wyłonić ostatniego z członków komisji.
Ostatecznie po ukonstytuowaniu się KTG ZG PTTK przedstawia się następująco:
Jerzy Gajewski - Kraków - przewodniczący
Marek Szot - Wrocław - wiceprzewodniczący
Janusz Konieczniak - Kraków - sekretarz
Tomasz Dziurawiec - Rzeszów
Mikołaj Majewski - Gniezno
Mateusz Murzyn - Myślenice
Jacek T. Nowicki - Warszawa
Jacek Pielich - Wałbrzych
Karol Piotrowski - Krotoszyn
Opiekunem Komisji z ramienia ZG PTTK jest Jacek Potocki - Jelenia Góra.

Przedstawiamy galerię zdjęć z Konferencji - zobacz.